Online hry jsou zabiják času

Dnes, kdy už skoro všechno je možné koupit přes internet člověk ani nemusí vstávat ze židle. A pokud má o zábavu postaráno, proč by to taky dělal, že? Číst bulvár a zábavní servery za chvíli omrzí, ale jako výplň volného času to jde. Jde o nepravidelnou činnost, nikdo a nic vás do ničeho netlačí.

Ovšem taková online hra, to je něco jiného. Online hrou nemyslím flashovou plošinovku, která baví 5 minut a pak se jednoduše vypne. Sám jsem zkoušel 3. Vím, není to žádný extra počet – ale princip je u všech těch her stejný.

Zkoušel jsem jako první fotbalový manager Hattrick, poté SoccerProject (taktéž fotbalový manager) a nakonec strategickou hru Travian.

Jednu z nich ještě hraji, byla z nich nejmenší žrout času a má jistou pravidelnost. SoccerProject. Bez větších časových investic se můžete stát managerem úspěšného fotbalového týmu. Díky pravidelnosti všeho, co se v této hře děje, máte možnost si vše naplánovat a časově uspořádat tak, jak vám vyhovuje. Jenže to není ta pravá onlajnovka, spíš taková tahovka, něco jako můj v mládí velmi oblíbený Fallout.

Téměř každá hra nabízí svým členům (rozuměj těm, kteří si platí „vylepšení účtu“) určité výhody. Z tohoto pohledu je nejhorší Travian. Ten dává bonusy hráčům, které přímo ovlivňují např. útočné hodnocení atd. Pokud hrajete obdobnou hru Travianovi, vězte, že máte jen malou pravděpodobnost stát se nejlepším (ne-li nereálnou). Hold pěkně to na nás vymysleli.

Všechny tyto hry jsou chytlavé a dokáží upoutat pozornost.
Tak jako klasické PC hry, ale narozdíl od nich nic nejde „sejfnout“ a dořešit až po důležitějších věcech jako je jít na WC nebo jít ke stolu i bez několikanásobného volání nastoupecných rodinných příslušníků.

Postupně se vše virtuální stává minimálně stejně důležité jako věci reálné a to jen díky vlastnímu pocitu, který říká „budeš lepší“ když ještě uděláš tamto či ono… Díky okamžitému srovnání s ostatními souputníky v dané hře máte okamžitý přehled jak se daří. A když se daří, od počítače se přece neodchází, jde se přeci chlubit do fóra mezi ostatní zoufalce;-).

Po propařeném dni si člověk lehne a přemítá, co se mu podařilo a čeho by chtěl dosáhnout zítra nebo výhledově. I když všechny větráky v počítači už dohučely, pařan je stejně myšlenkama na své zaprděné židly. Znaven usíná a ihned po probuzení pouští znovu počítač aby se podíval, jak se zadařilo v době nepřítomnosti. Než počítač naběhne, má pařan krátkou chvíli rychle si odskočit a letět do ledničky pro jídlo, kterým jde jako již tradičně drobit do klávesnice.

A tak to jde den po dni.
První hráči odpadají. Ti ovšem neodpadli jen tak, drtivá většina z nich nebyla úspěšná tak, jak si představovala a uraženě odešla. Mizivé procento z nich si uvědomí, že je možné trávit čas i jinak a lépe. To jsou šťastní lidé.
Možná pár pařanů po několikátém dni hraní v kuse si večer uvědomí, že NIC neudělali a celý den promrhali. Teď je jen a jen na nich, jak se s tím poperou. Většina z nich ale zase ráno první co udělá, je puštění počítače a jede se dál.

Ač to mnohým leze na mozek a rádi by s tím zkoncovali, nemají tolik odvahy aby to udělali. Svorně vám budou ale tvrdit, že závislí nejsou. Ne, závislí opravdu nejsou, jen mají „strach“ to udělat, protože by se pak NUDILI, protože co dělat sám doma. A přece všichni vrstevníci jsou také zalezlí za kompama.
Rodiče sice dělají na oko caviky, ale proti revoltující mládeži nic nezmůžou a možná jsou i ve skrytu duše rádi, že jejich ratolesti sedí za tou blbou krabicí, protože si vzpoměli co prováděli v jejich letech. Tak je mají aspoň trochu pod kontrolou.

No a jsou i tací, kteří si ani neuvědomují, že jim utíká život mezi prsty a „nic“ z něho nemají, ale oni o tom vlastně ani neví, takže jsou „šťastní“.

A teď mi všichni řekněte, proč se všichni honí za virtuálním prvenstvím a nesnaží se být první ve skutečném životě?! A proč jsem částečně jeden z nich? ;-)

PS: Opravdu jen částečně, ne aby si někdo myslel že jsem x měsíců nic nenapsal kvůli onlajnovkám :-)


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 25. 11. 2007, 21:24 | Přečteno: 16595x | Kategorie: Net | Napsal: peCan.cz |

Víte, jaký je rozdíl mezi česnekem, viagrou a kokotem? ??? Česnek prodlužuje zdraví, viagra soulož a kokot poradu!
Petr Graubner | ICQ- 264912843, Jabber - pecan27@njs.netlab.cz | RSS | Šlape na miniRS | Styl CoolStyle | Zpracováno za: 0.138s | Počet SQL dotazů ve fóru: 1 | Admin