Úpadek českého internetu nebo rovnou společnosti?

Asi jste si všimli, že tento blog má poslední dobou frekvenci nových příspěvků zhruba jako důchodce sexu. Možná na mě přichází jarní únava či co (brzo, že? :-)), ale prostě se mi do ničeho nechce, jsem unavený nebo spíš otrávený.

Otrávený českým internetem.

Nějak mi připadá, že se to tu celé řítí do sraček. Internet je poslední dobou místo plné uřvaných buranů, kteří křičí jeden přes druhého JÁ JÁ JÁ a jen MŮJ názor je ten správný. A aby to ti burani neměli tak těžké, ochočili si stádo, které vždy rádo v diskuzi plká bullshity, kterými jim byl nekompromisně vymyt mozek do základů. Je to jejich „náboženství“ a nejhorší na tom je, že si ten výplach vůbec neovědomují, natož že by si ho připustili. Typycký příklad je blog pana Havla a jeho čtenáři. Člověk nemusí být ekonom, aby věděl, že ten člověk je jen šašek a „podržtaška“. Nebo „podržkapsa“ jako Tweener v kultovním seriálu Prison Break:-D.

A těmito fanatiky je internet naplněn k prasknutí. Sice jsou většinou úplně tupí a nedělají rozdíl mezi adresním řádkem prohlížeče a vyhledávacím políčkem vyhledávače, ale jim to nevadí. Znají svou [houmpejdž], tak přece znají celý internet. A kdyby chtěli, proklikali by se klidně i do Austrálie. Jenže jim se nechce. Naučili se datlovat do klávesnice ty sračky, kterými jim byl nekompromisně vymyt mozek. Však proč ne, jsou v anonymitě a tak mohou odhodit strach z neuznání společností. Nelíbí-li se názor většině cílové skupiny, změní si nick a jedou znovu od píky. Když pobouří slušného občana, je to za bod. Když pobouří názorového nepřítele, 2 body. No a pokud vyhrají diskuzi nebo na jejich příspěvek je nejvíce negativních odpovědí, je to výhra i s jackpotem. Jak duchapřítomné.

Na internetu se vytvořili černé díry, kterým je lépe se vyhnout. Pokud vás totiž nějaká přiláká, buď vás zničí nebo si uvědomíte, že češi jsou banda kryplů a volů, čest výjimkám.

V určitých ohledech jsou již zlaté časy českého internetu tu tam. Dřív se „znal“ každý s každým, lidi k sobě chovali větší úctu a respektovali se. Dnes je z internetu bulvární tržiště, které se šíří jako mor. Naštěstí lze nalézt oázy klidu, kde se nachází rozumní lidé, kteří přemýšlejí mozkem a ne prdelí. Až se z těchto oáz klidu stanou jen ostrůvky obklopené blbci, bude lepší kabel od internetu odstřihnout a vymyslet lepší komunikační kanál, který bude automaticky filtrovat tupce třeba na Měsíc ať se tam klidně sežerou.

A že se z mého blogu stává kapka v moři blbců je jasné z počtu lidí v kontakt listu ICQ a jejich debilních dotazů typu udělej mi to a to, samozřejmě zadarmo – pro ně s účelem získání zisku. Blahořečím těm, kteří chtějí jen pomoci, pouze nakopnout k řešení jejich problému.
Tak si teď říkám, jestli byl správný krok na web dávat skripty a snažit se pomoci těm co začínají. Ano, pro určité procento čtenářů bezesporu – pro ty to dělám rád. Horší jsou ti, kterým podáte pomocný prst a oni vám za odměnu sežerou celou ruku i s ramenem.

Ještě do nedávna byl třeba takový bloger rarita, měl kolem sebe komunitu čtenářů se kterými si rozuměl. Virtuální kámoši. Jenže dnes si blog založí kdejaký žalud a buří. Když se mu zadaří, onanuje nad statistikami návštěvnosti. V tom lepším případě to po druhém příspěvku zabalí s vědomím, že je nezajímavý a raděj půjde dál dělat kinga do duchaplných diskuzí.

Poté se velmi špatně hledají kvalitní zdroje, které má vůbec smysl sledovat, natož číst. Třeba mezi zpravodajskými servery jsem už postupně vyloučil novinky.cz, aktualne.cz, lidovky.cz a idnes.cz. Teď čtu www.tyden.cz, kde se v diskuzi najdou i rozumní lidé. Jenže jak dlouho?

Mezi blogery máme RssAd, který černou práci filtrace volů provede už při schvalování blogu. Dobrá práce kluci, aspoň někdo.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 29. 5. 2007, 12:44 | Přečteno: 17814x | Kategorie: Komentáře | Napsal: peCan.cz |

Dva teplí hrajou na schovávanou a jeden říká: Když tě najdu, tak si to rozdáme. A ten druhý na to: A co když tě nenajdu? Neboj, budu pod postelí.
Petr Graubner | ICQ- 264912843, Jabber - pecan27@njs.netlab.cz | RSS | Šlape na miniRS | Styl CoolStyle | Zpracováno za: 0.137s | Počet SQL dotazů ve fóru: 1 | Admin